Kersverse papa of meeouder? Dit zijn je rechten

Kersverse papa of meeouder? Dit zijn je rechten Artikel
615

Het is eindelijk zover: je bent trotse vader of meeouder van je kleine spruit. Proficiat! Natuurlijk wil je zo lang mogelijk bij je oogappel blijven. Hieronder lees je alles over je vaderschaps- of geboorteverlof.

10 dagen vaderschapsverlof

Na de geboorte van je kleintje heb je recht op tien dagen vaderschapsverlof. Het maakt niet uit of je vol- of deeltijds aan de slag bent, zolang je maar voldoet aan deze voorwaarden:

  • Je werkt in de privésector of hebt een contract bij een overheidsdienst.
  • Het staat vast dat je kind van jou afstamt.

Ben je statutair aangesteld bij de overheid? Of ben je een gesubsidieerd personeelslid van het vrij onderwijs? Dan gelden er andere regels. Informeer je daarvoor bij je personeelsdienst.

Binnen de vier maanden opnemen

Je kiest zelf hoe je die tien dagen opneemt: in één keer, of bijvoorbeeld elke week een dag. Let er alleen op dat je alle dagen opgebruikt binnen de vier maanden na de bevalling.

Zette je partner een meerling op de wereld? Dan heb je nog altijd recht op je tien dagen verlof – niet méér.

Eerste drie dagen betaald door baas

De eerste drie dagen van je vaderschapsverlof krijg je volledig betaald door je baas. Breng hem wel zo snel mogelijk op de hoogte van je nieuwe telg.

Voor de overige zeven dagen krijg je een uitkering van het ziekenfonds – goed voor 82 procent van het brutoloon dat je anders misloopt.

Geboorteverlof voor meeouders

Ben je meeouder? Dan heb je recht op geboorteverlof, behalve als er wettelijk een vader is aangeduid voor je kind.

Je bent meeouder als je:

  • getrouwd bent met de moeder van het kind
  • wettelijk met haar samenwoont
  • aantoont dat jullie al drie jaar onafgebroken als koppel samenwonen

Voor je geboorteverlof gelden dezelfde regels als voor vaderschapsverlof: tien dagen die je binnen de vier maanden opneemt. En uitbetaling door je werkgever, vervolgens door het ziekenfonds.

Hoe verdeel(de) jij je vaderschaps- of geboorteverlof? Vertel het ons hieronder!

Jouw comment

Log in om een comment toe te voegen

E-mailadres niet geverifieerd

Nog geen lid? Maak jouw profiel aan.

Recente comments